Značka: Indol-3-carbinol

Cysty v prsníku

Cysty v prsníku

Diagnózy

17. júna 2024

Cysty v prsníku sú bežné benígne (nezhubné) útvary, ktoré sa vyskytujú v prsnom tkanive. Sú to vačky naplnené tekutinou, ktoré sa môžu líšiť veľkosťou a môžu byť mäkké alebo tuhé na dotyk. Príčiny cysty v prsníku? Príznaky cysty v prsníku? Veľkosť cysty v prsníku? Čo pomáha na cysty v prsníku? Čítaj viac v texte.

Zobraziť článok
Rakovina krčka maternice

Rakovina krčka maternice

Diagnózy

10. júna 2024

Rakovina krčka maternice je typ rakoviny, ktorý sa vyvíja v bunkách krčka maternice, čo je dolná časť maternice, ktorá sa napája na vagínu. Tento druh rakoviny je najčastejšie spôsobený infekciou ľudským papilomavírusom (HPV). Rakovina krčka maternice je z veľkej časti preventovateľná prostredníctvom očkovania, pravidelných prehliadok, zdravého životného štýlu a konzumovaniam potravín bohatých na I3C. Aký sú príznaky rakoviny krčka maternice? Aký sú faktory zvyšujúce riziko vzniku rakoviny krčka maternice? Diagnostika? Prevencia? Liečba? Čítaj viac v texte.

Zobraziť článok
Rakovina prostaty

Rakovina prostaty

Diagnózy

30. mája 2024

Rakovina prostaty (karcinóm prostaty) je druh rakoviny, ktorá vzniká v prostatickej žľaze, malej žľaze nachádzajúcej sa pod močovým mechúrom u mužov. Táto rakovina je jednou z najčastejších rakovín u mužov, najmä vo vyššom veku. Rakovina prostaty sa vyvíja, keď bunky v prostate začnú nekontrolovane rásť. Tento abnormálny rast môže viesť k tvorbe nádorov. V počiatočných štádiách môže byť rakovina prostaty bezpríznaková! Pre menej agresívnej forme rakoviny je veľmi účinná latka I3C a extrakt z plodov Saw palmetto (Serenoa repens). Najlepšia prevencia pre každého muža po 40 rokov je pravidelné lekárske prehliadky. Dávajte prosíme na seba pozor!

Zobraziť článok
Benígna hyperplázia prostaty (BHP)

Benígna hyperplázia prostaty (BHP)

Diagnózy

28. mája 2024

Benígna hyperplázia prostaty (BHP) je nezhubné zväčšenie prostaty, ktoré často spojená so starnutím. Zväčšovanie prostaty je bežné u mužov stredného a staršieho veku a je považované za normálnu súčasť procesu starnutia. Hormónálne zmeny prispievajú k BHP. Symptómy BHP: časté močenie, najmä v noci (noctúria), náhle a silné nutkanie na močenie, ťažkosti pri začatí močenia, slabý alebo prerušovaný prúd moču, pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra. Fytoterapia pomáha udržiavať zdravie prostaty a účinne liečiť symptómy BHP. Indol-3-karbinol a Saw Palmetto (Serenoa repens) sú najpoužívanejší na liečbu benígna hyperpláziu prostaty (BHP).

Zobraziť článok
Rozdiel medzi Indonal Forte a Indonal Woman?

Rozdiel medzi Indonal Forte a Indonal Woman?

Články a štúdie

27. mája 2024

Indonal Forte a Indonal Woman majú rovnakú hlavnú účinnú látku Indol-3-karbinol a teda podobné terapeutické účinky. Indonal Forte má však vyšší obsah tejto hlavnej účinnej látky, konkrétne o 50 mg na kapsulu a taktiež obsahuje kurkumín, ktorý vykazuje chemopreventívny účinok (Chemopreventívny účinok označuje schopnosť určitých látok zabrániť, oddialiť alebo znížiť riziko vzniku rakoviny) a piperín, ktorý zvyšuje účinnosť a vstrebateľnosť účinných látok. Ak teda nemáte alergiu na kurkumu odporúčame siahnuť po Indonale Forte. Ak beriete Indonal preventívne alebo máte alergiu na kurkumu, odporúčame Indonal Woman.

Zobraziť článok
Rakovina hrubého čreva a konečníka

Rakovina hrubého čreva a konečníka

Diagnózy

20. mája 2024

Rakovina hrubého čreva a konečníka je závažné ochorenie, ktoré si vyžaduje pozornosť a prevenciu. Tieto typy rakoviny patria medzi najčastejšie. Prevencia a včasná diagnostika sú kľúčové pre úspešné liečenie. Podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) a Národného onkologického registra Slovenskej republiky (NOR SR) bola rakovina hrubého čreva jedným z najčastejších druhov rakoviny... Read more »

Zobraziť článok
Cysty na vaječníkoch

Cysty na vaječníkoch

Diagnózy

26. apríla 2024

Cysty na vaječníkoch: príznaky, ako sa prejavujú cysty na vaječníkoch, aký sú príčiny vzniku cýst na vaječníkoch, čo sa môže stať, keď cysta na vaječníku praskne, či môže cysta na vaječníku zabrániť otehotneniu, diagnóza a liečba.

Zobraziť článok
Mastodynia

Mastodynia

Diagnózy

25. apríla 2024

Mastodynia, tiež známa ako mastalgia, je medicínsky termín označujúci bolesť v prsiach. Bolesť môže byť cyklická (spojená s menštruačným cyklom) alebo necyklická (bez ohľadu na menštruačný cyklus). Liečba mastodýnie: latka Indol-3-Carbinol, ktorá sa vyskytuje prirodzene v niektorých zeleninách, ako sú brokolica, kel a kapusta. Je známe, že Indol-3- Carbinol má schopnosť ovplyvňovať metabolizmus estrogénu v tele. Táto schopnosť je užitočná pri liečbe mastodynii a iných stavov, ktoré súvisia s hormonálnou nerovnováhou.

Zobraziť článok
Mastopatia

Mastopatia

Diagnózy

23. apríla 2024

Mastopatia je ochorenie prsnej žľazy charakterizované tvorbou cýst a fibrotických zmien v tkanive prsníka. Tieto zmeny môžu zahŕňať fibrocystické oblasti, fibrózne uzliny alebo cysty. Tento stav postihuje mnoho žien a môže spôsobiť rôzne symptómy vrátane bolesti, citlivosti a nepríjemných zmien na prsníkoch. Indol-3-Carbinol je užitočný pri liečbe mastopatie, pretože pomáha udržiavať rovnováhu hormónov, čím znižuje pravdepodobnosť vzniku fibrocystických zmien v prsníkoch.

Zobraziť článok