Značka: Gynekologické zdravie

Cysty v prsníku

Cysty v prsníku

Diagnózy

17. júna 2024

Cysty v prsníku sú bežné benígne (nezhubné) útvary, ktoré sa vyskytujú v prsnom tkanive. Sú to vačky naplnené tekutinou, ktoré sa môžu líšiť veľkosťou a môžu byť mäkké alebo tuhé na dotyk. Príčiny cysty v prsníku? Príznaky cysty v prsníku? Veľkosť cysty v prsníku? Čo pomáha na cysty v prsníku? Čítaj viac v texte.

Zobraziť článok
Rakovina krčka maternice

Rakovina krčka maternice

Diagnózy

10. júna 2024

Rakovina krčka maternice je typ rakoviny, ktorý sa vyvíja v bunkách krčka maternice, čo je dolná časť maternice, ktorá sa napája na vagínu. Tento druh rakoviny je najčastejšie spôsobený infekciou ľudským papilomavírusom (HPV). Rakovina krčka maternice je z veľkej časti preventovateľná prostredníctvom očkovania, pravidelných prehliadok, zdravého životného štýlu a konzumovaniam potravín bohatých na I3C. Aký sú príznaky rakoviny krčka maternice? Aký sú faktory zvyšujúce riziko vzniku rakoviny krčka maternice? Diagnostika? Prevencia? Liečba? Čítaj viac v texte.

Zobraziť článok
Cysty na vaječníkoch

Cysty na vaječníkoch

Diagnózy

26. apríla 2024

Cysty na vaječníkoch: príznaky, ako sa prejavujú cysty na vaječníkoch, aký sú príčiny vzniku cýst na vaječníkoch, čo sa môže stať, keď cysta na vaječníku praskne, či môže cysta na vaječníku zabrániť otehotneniu, diagnóza a liečba.

Zobraziť článok
Mastodynia

Mastodynia

Diagnózy

25. apríla 2024

Mastodynia, tiež známa ako mastalgia, je medicínsky termín označujúci bolesť v prsiach. Bolesť môže byť cyklická (spojená s menštruačným cyklom) alebo necyklická (bez ohľadu na menštruačný cyklus). Liečba mastodýnie: latka Indol-3-Carbinol, ktorá sa vyskytuje prirodzene v niektorých zeleninách, ako sú brokolica, kel a kapusta. Je známe, že Indol-3- Carbinol má schopnosť ovplyvňovať metabolizmus estrogénu v tele. Táto schopnosť je užitočná pri liečbe mastodynii a iných stavov, ktoré súvisia s hormonálnou nerovnováhou.

Zobraziť článok
Mastopatia

Mastopatia

Diagnózy

23. apríla 2024

Mastopatia je ochorenie prsnej žľazy charakterizované tvorbou cýst a fibrotických zmien v tkanive prsníka. Tieto zmeny môžu zahŕňať fibrocystické oblasti, fibrózne uzliny alebo cysty. Tento stav postihuje mnoho žien a môže spôsobiť rôzne symptómy vrátane bolesti, citlivosti a nepríjemných zmien na prsníkoch. Indol-3-Carbinol je užitočný pri liečbe mastopatie, pretože pomáha udržiavať rovnováhu hormónov, čím znižuje pravdepodobnosť vzniku fibrocystických zmien v prsníkoch.

Zobraziť článok