Značka: Mužské zdravie

Rakovina prostaty

Rakovina prostaty

Diagnózy

30. mája 2024

Rakovina prostaty (karcinóm prostaty) je druh rakoviny, ktorá vzniká v prostatickej žľaze, malej žľaze nachádzajúcej sa pod močovým mechúrom u mužov. Táto rakovina je jednou z najčastejších rakovín u mužov, najmä vo vyššom veku. Rakovina prostaty sa vyvíja, keď bunky v prostate začnú nekontrolovane rásť. Tento abnormálny rast môže viesť k tvorbe nádorov. V počiatočných štádiách môže byť rakovina prostaty bezpríznaková! Pre menej agresívnej forme rakoviny je veľmi účinná latka I3C a extrakt z plodov Saw palmetto (Serenoa repens). Najlepšia prevencia pre každého muža po 40 rokov je pravidelné lekárske prehliadky. Dávajte prosíme na seba pozor!

Zobraziť článok
Benígna hyperplázia prostaty (BHP)

Benígna hyperplázia prostaty (BHP)

Diagnózy

28. mája 2024

Benígna hyperplázia prostaty (BHP) je nezhubné zväčšenie prostaty, ktoré často spojená so starnutím. Zväčšovanie prostaty je bežné u mužov stredného a staršieho veku a je považované za normálnu súčasť procesu starnutia. Hormónálne zmeny prispievajú k BHP. Symptómy BHP: časté močenie, najmä v noci (noctúria), náhle a silné nutkanie na močenie, ťažkosti pri začatí močenia, slabý alebo prerušovaný prúd moču, pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra. Fytoterapia pomáha udržiavať zdravie prostaty a účinne liečiť symptómy BHP. Indol-3-karbinol a Saw Palmetto (Serenoa repens) sú najpoužívanejší na liečbu benígna hyperpláziu prostaty (BHP).

Zobraziť článok
Rakovina hrubého čreva a konečníka

Rakovina hrubého čreva a konečníka

Diagnózy

20. mája 2024

Rakovina hrubého čreva a konečníka je závažné ochorenie, ktoré si vyžaduje pozornosť a prevenciu. Tieto typy rakoviny patria medzi najčastejšie. Prevencia a včasná diagnostika sú kľúčové pre úspešné liečenie. Podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) a Národného onkologického registra Slovenskej republiky (NOR SR) bola rakovina hrubého čreva jedným z najčastejších druhov rakoviny... Read more »

Zobraziť článok