Zatočte so ženskými problémami s prírodnými bylinkami

Články a štúdie

03. mája 2022

Mnoho žien sa v súčasnosti stretáva s vážnymi gynekologickými problémami. Od častých zápalov, cez pohlavné choroby až po hormonálne problémy a cysty.

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 28. novembra 2018 11:30

Moderná doba so sebou priniesla aj množstvo náporu na organizmus, pričom ženy majú väčšie predispozície na problémy tohto charakteru, ako muži. Pri niektorých gynekologických problémoch nie je potrebné ihneď siahnuť po liekoch. Niektoré sa dajú riešiť aj pomocou byliniek alebo výživových doplnkov. Vždy je však potrebné zdravotný stav konzultovať s lekárom. V niektorých prípadoch stoja za ženskými problémami nervové ochorenia, niekedy nevhodný výber partnera, či iné okolnosti. Aby im ženy predchádzali mali by venovať pozornosť predovšetkým zdravému stravovaniu a životospráve. Rastlinná ríša však má pre nepripravených veľa magických bylín, ktoré rozhodne stoja za zváženie.

Rumanček kamilkový- pôsobí protizápalovo a dezinfekčne na ženské problémy. Urýchľuje hojenie rán v tejto oblasti a taktiež ma výrazný močopudný účinok a napomáha pri menštruačných kŕčoch.

Alchemilka lekárska sa nazýva aj rastlina „ žien“. Napomáha pri mnohých ženských ochoreniach. Posilňuje maternicu, čím zvyšuje pravdepodobnosť počatia, znižuje riziko potratu. Zastavuje ženské krvácanie, prospieva proti menštruačným kŕčom, výtokom, zápalom vaječníkov, proti menopauze tiež. Utišuje nervovú sústavu, pomáha k dobrému a zdravému spánku, čistí krv.

Fenikel je perfektná a užitočná bylinka na nepravidelný menštruačný cyklus a tiež pôsobí proti krvácaniu. Šalvia lekárska okrem zápalov hrdla, pomáha aj na problémy súvisiace s potenciou a niekedy pôsobí ako afrodiziakum. Tiež je nápomocná aj pri problémoch s menopauzou. Treba s ňou však narábať opatrne. V neposlednom rade je tu hloh obyčajný a materina dúška.

Ako sa vraví, príroda je mocná čarodejka a z nej pochádza aj výživový doplnok INDONAL WOMAN®, ktorý obsahuje doporučenú dennú dávku látky Indol-3-carbinol . Tá je zvyčajne prírodným extraktom z brokolice a ďalšej hlúbovitej zeleniny (kapusta, kaleráb, karfiol). Vďaka svojmu unikátnemu bylinnému zloženiu vplýva na zdravie ženy priaznivo najmä v období klimaktéria a napomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu u žien, pomáha pri zmenách tkaniva na krčku maternice a mäkkých, hormonálne závislých tkanív ako maternica, vaječníky, prsia.

 

V jeho prospech hovoria aj účinky na zmiernenie tlaku a bolesti v prsníkoch počas i mimo menštruácie, nabudzuje imunitu a napomáha odstraňovať voľné radikály. Vedecké štúdie potvrdzujú, že (I3C) , ktorý je zložkou prípravku INDONAL vplýva pozitívne na hormonálnu rovnováhu. Viac informácii nájdete na www.indonal.sk.

 

https://webmagazin.teraz.sk/zdravie/zatocte-so-zenskymi-problemami-s-pr/9575-clanok.html?mostViewedArticlesGlobalTab=0

Pridaj komentár