Čo je Moringa?

Články a štúdie

22. januára 2024

Moringa (konkrétne Moringa Oleifera) je rýchlo rastúci listnatý strom, ktorý môže dosiahnuť výšku až 12 metrov. Listy sú najvýživnejšou časťou rastliny, obsahujú 14 vitamínov, 46 antioxidantov, 13 minerálov, 8 esenciálnych a 10 neesenciálnych aminokyselín.

Čo je KANÁRSKA moringa?

Moringa Synergia je 100% organická moringa z Kanárskych ostrovov. Prírodná odroda Moringa Oleifera, ktorá sa počas mnohých botanických generácií postupne a nenápadne vyvinula, aby sa jej darilo v bohatej sopečnej pôde, prievanom atlantickom ostrovnom vzduchu, jedinečnej klíme a pH a obsahu minerálov vo vodných galériách, hlavne snežením na hore Teide. Plantáž sa nachádza na juhu Tenerife (Španielsko). Pestuje certifikovanú organickú kanársku moringu, ktorá je zaručene čistá a bez kontaminácie.

Prečo sa na Kanárskych ostrovoch vyrába moringa vysokej kvality?

Za posledných desať rokov sa ukázalo, že Kanárske ostrovy sú ideálnym miestom na pestovanie Moringy, najmä Moringy Oleifera. Je to spôsobené kombináciou zemepisnej šírky, priaznivých hodín slnečného svitu a stability teplôt, ktoré zostávajú relatívne konštantné cez deň aj v noci a počas celého roka.

Prečo je kanárska moringa taká jedinečná?

Moringa, ktorá bola vypestovaná na Kanárskych ostrovoch, je prakticky jedinou Moringou pôvodom z Európskej únie, ktorá je dostupná na trhu. Takže keď si kúpite Moringu, trvajte na najlepšom, Moringa Synergia je 100% organická moringa z Kanárskych ostrovov najvyššej kvality.

Prečo stojí Moringa Synergia viac ako niektoré iné značky Moringy?

„Nízkonákladová“ Moringa na trhu pochádza z krajín mimo E.U. alebo v krajinách tretieho sveta, kde je kontaminácia ovzdušia, vody a pôdy bežnou záležitosťou, kvôli ekonomickým tlakom, prášok Moringy dovážaný z týchto regiónov často obsahuje zmes mletých listov, kôry a koreňov.

Moringa Synergia ekologicky pestovaná Moringa Oleifera je certifikovaná E.U.

​Moringa Synergia je 100% organicky pestovaná v oblasti bez kontaminácie vzduchu, vody alebo pôdy, bez hnojív a pesticídov. Je to pravá prírodná Moringa.

Proces vytvorenia tejto vysoko kvalitnej Moringy však trvá dlhšie a je nákladnejší ako výroba Moringy priemernej alebo podpriemernej kvality.

Ak je lacnejšia ako Moringa Synergia, je to pravdepodobne preto, že je menej kvalitné, nečisté, zmiešané s inými látkami alebo pochádza z krajín mimo EÚ.

 

Kto by NEMAL konzumovať listy Moringy Oleifera?
 • Problémy so štítnou žľazou
 • Diabetes
 • Vysoký krvný tlak
 • Akýkoľvek iný stav, ktorý sa lieči liekmi na riedenie krvi.

Ak užívate špeciálne lieky, pred užitím Moringy sa poraďte so svojím lekárom

 

Mám užívať Moringu pred jedlom alebo po jedle?

Moringa sa môže užívať pred jedlom, počas jedla alebo po jedle.

Pamätajte, že Moringa Oleifera je jedlo, nie je droga. Moringa Synergia prášok ako taký je ideálny na pridanie do šalátov, polievok a mnohých ďalších jedál, avšak prášok Moringa Oleifera môže chutiť dosť horkasto, preto ho najskôr používajte s mierou.

 

Moringy na chudnutie:
 1. Užívajte Moringu pred jedlom, aby vám pomohla schudnúť: ak sa snažíte schudnúť, mali by ste užiť Moringa Synergia s veľkým pohárom vody približne 30 minút pred hlavným jedlom. To uľahčí trávenie a tiež mierne zníži chuť do jedla.
 2. Moringu užite tesne pred fyzickým cvičením: aby ste cvičenia vyťažili to najlepšie, užite Moringa Synergia približne 15 minút pred začiatkom.
 3. Moringa sa používa ako preháňadlo: užívaná nalačno môže Moringa Oleifera pôsobiť ako mierne preháňadlo, pričom po jedle môže regulovať trávenie.
 4. Užívajte Moringu pred a po jedle na reguláciu hladiny cukru v krvi: A ak používate Moringa Synergia ako súčasť plánu na zníženie hladiny cukru v krvi, užite polovicu dávky 15 minút pred hlavným jedlom a druhú polovicu 15 minút po ňom.

 

Pozor! Moringa Synergia je bohatá na živiny, antioxidanty a bioaktívne zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť pri regulácii hmotnosti, ale neexistuje žiadne magické riešenie na chudnutie. Najúčinnejší je moringa v kombinácii s vyváženou stravou a pravidelným cvičením.

 

Je užívanie Moringy Oleifera bezpečné?

Listy Moringy Oleifera sú podľa väčšiny zdravotníckych organizácií klasifikované ako výživná bylina, ktorá má bližšie k výživným potravinám, ako je brokolica alebo špenát. Korene, kôra, semená a ďalšie časti rastliny Moringa prijímané vo veľkých množstvách môžu spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky. Moringa Synergia obsahuje iba ekologicky pestované listy kanárskej moringy, absolútne bez pridania alebo zmiešania, takže užívanie Synegia Moringy je 100% bezpečné.

Ako už bolo povedané, ak trpíte problémami so štítnou žľazou, cukrovkou, vysokým krvným tlakom alebo akýmkoľvek iným stavom, ktorý sa lieči liekmi na riedenie krvi, pred užitím kapsúl Moringy sa poraďte so svojím lekárom.

 

Aké sú výhody užívania Moringy?

Klinické štúdie a testy naznačujú, že Moringa je rastlina s mnohými silnými vlastnosťami, ktoré môžu prospieť vášmu zdraviu a pohode. Najznámejšie výhody denného užívania Moringy Oleifera sú kontrola hladiny cukru v krvi, jej antioxidačné účinky, optimalizácia imunitného systému, redukcia zápalov, regulácia vysokého krvného tlaku a kontrola zadržiavania tekutín. Nedávne štúdie tiež naznačujú, že Moringa môže zvýšiť hladinu energie, pomáha regenerovať pečeňové bunky, pomáha pri kontrole telesnej hmotnosti, zvráti poškodenie kože a pôsobí ako silné afrodiziakum pre všetky pohlavia.

 

Kedy začnem pozorovať účinky užívania Moringy?

Moringa Vám prospeje na mnohých úrovniach. Niektoré sú takmer okamžité, zatiaľ čo iné môžu trvať týždne alebo dokonca mesiace. Napríklad pitie čaju Moringa vám dodá energiu už po niekoľkých minútach, zatiaľ čo užívanie kapsúl Moringa na chudnutie bude trvať najmenej 3 mesiace, kým si všimnete výsledky.

 

 

 

Zdroje:

 1. Lakshmipriya Gopalakrishnan, Moringa oleifera: Prehľad o nutričnom význame a jeho medicínskom použitie. India 2016. Jazyk: English.
 2.  Marcela Vergara-Jimenez, Recenzia – Bioaktívne zložky v listoch Moringa Oleifera chránia pred chronickými chorobami. USA 2017. Jazyk: English.
 3. Raimunda Samia, Výskum napreduje v oblasti viacnásobného využitia Moringa oleifera: Udržateľná alternatíva pre sociálne zanedbávanú populáciu. Brazília, 2017. Jazyk: English
 4. Suaib Luqman, Experimentálne hodnotenie listov a plodov Moringa oleifera z hľadiska ich antistresového, antioxidačného a zachytávacieho potenciálu pomocou testov in vitro a in vivo. India 2011. Jazyk: English
 5. Jozef Randriamboavonjy, Kardiálne ochranné účinky Moringa oleifera. USA 2016. Jazyk: English
 6. Mohsen Minaiyan, Protizápalový účinok Moringa oleifera. Irán 2013. Jazyk: English
 7. Chandan Kumar Majee, Účinky znečistenia ovzdušia na Moringa oleifera. India 2017. Jazyk: English
 8. O. Agboola, Bioakumulácia ťažkých kovov Moringou Oleifera v automobilových dielňach z troch vybraných miestnych samospráv. Nigéria 2016. Jazyk: English​
 9. Majambu Mbikay, Terapeutický potenciál listov Moringa oleifera pri chronickej hyperglykémii a dyslipidémii. Kanada 2012. Jazyk: English
 10. Sidney J. Stohs, Prehľad bezpečnosti a účinnosti Moringa oleifera. USA, 2015. Jazyk; English

Pridaj komentár