HPV už trápi aj mužov! Je za tým nevera?!

Články a štúdie

03. mája 2022

Gynekologička mi zistila HPV vírus. Vraj je to pohlavná choroba. S manželom sme spolu pätnásť rokov a sme si verní.  Ako je možné, že to mám? Prenáša sa iba pohlavným stykom? 

 

Zdroj: shutterstock

 

„HPV vírus je pohlavne prenosným ochorením a môže pretrvávať v bunkách transformačnej zóny krčka maternice aj veľké obdobie. To, že sa, ako spomínate, prejavil až teraz nemusí znamenať, že tam predtým nebol. Len ho Váš imunitný systém dokázal strážiť. Teraz po jeho oslabení sa mohol prejaviť a diagnostikovať.“

– znie odpoveď gynekológa MUDr. Javorku, v poradni gynekológa na www.rodinka.sk

 

Medzi čoraz častejšie spomínané  sexuálne prenosné ochorenia patrií HPV vírus. Jeho prítomnosť v organizme môže byť dočasná, že si ho ani nevšimneme,  ale môže tiež spôsobiť rakovinu. HPV vírus  je nástrahou nielen pre ženy, ale aj pre mužskú časť populácie. Čoraz častejšie ním totiž trpia aj muži.

Ak vám diagnostikovali tento vírus, svojho partnera na vyšetrenie posielať nemusíte. Je takmer isté, že ho má. Tiež je pri vyšetrení a diagnostikovaní zásadný rozdiel. Pokiaľ si muž vie svoj penis pozrieť, žena musí ísť na vyšetrenie gynekológovi.

Vírus HPV sa obvykle neprejavuje žiadnymi príznakmi. Prevažne u mužov, ale často aj u žien sa môže prejaviť v podobe genitálnych bradavíc, čiže bielych pľuzgierovitých kondylómov, ktoré sú veľmi bolestivé.

Prevencia? 

  • Nebuďte promiskuitný
  • Dobré je vediť, že v prípade HPV vírusu nie sú ani prezervatívy 100% ochranou, keďže vírus je menší, ako póry latexu
  • Posilnite si intímnu imunitu

Posilnenie intímnej imunity

Vhodným prípravkom na posilnenie intímnej imunity je osvedčený produkt na trhu INDONAL®. Ide o  prírodný produkt, ktorý obsahuje účinný Indol-3-karbinol a Resveratrol, ktoré prispievajú k hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu, potláčajú šírenie HPV vírusu. Táto priaznivá kombinácia látky I3C účinne prispieva k  hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu.

Prípravok potláča šírenie HPV vírusu, ktorý môže spôsobovať bunkové zmeny, pomáhajú naštartovať správnu imunitu a odstraňuje z tela voľné radikály.

Pacienti mylne predpokladajú, že HPV je celoživotná záležitosť. Väčšinou je však imunitný systém s pomocou správnych výživových doplnkov schopný vírus odstrániť z tela do jedného až dvoch rokov. Sledovanie zdravotného stavu a podpora imunity by však aj po tomto zistení mali ostať  prioritou číslo jeden pre každého z nás. Pre viac informácii navštívte stránku www.indonal.sk

 

https://www.rodinka.sk/zdravie/zdravie/posilnite-imunitu-aj-vsexualnom-zivote-hpv-uz-trapi-aj-muzov/

 

Pridaj komentár